Na co se možná chcete zeptat

Jak se na focení objednat?

Stačí mi napsat třeba e-mail a vše domluvíme napřímo. Pokud vám odpověď nedorazí do 2 pracovních dnů, zkontrolujte spam a případně mě neváhejte kontaktovat znovu, klidně přes jinou platformu. Nikdy nenechávám poptávky bez odpovědí! :)

S jakým předstihem rezervovat termín?

Je dobré focení trochu plánovat, zpravidla jsem schopná rezervovat termín za 3–4 týdny.

Kolik fotek dostanu?

Všechny, které se povedou, ať už jich je, kolik chce!

Orientační počet je uveden u každého typu focení, stejně tak i orientační čas. Nepotrpím si na stupňované balíčky, nechci, abychom při focení počítali fotky nebo měřili čas. Takhle nepracuju. Byla bych smutná, kdybyste při výběru (třeba kvůli ceně) nedostali všechny fotky, které se vám líbí. Proto dělám jen základní výběr: vyřadím duplikáty, mrknutí, nepovedené výrazy a jiné odpadlíky a všechny ostatní fotky vám po úpravě posílám.

Jak dlouho focení trvá?

Jak kdy. Je mi jasné, že si potřebujete vyhradit čas a udělat si představu, ale každé focení je jiné. Většina focení trvá kolem hodiny. Platí jedno zásadní pravidlo, a sice že focení je zážitek pro vás, takže se primárně přizpůsobuje vám. Vliv ale může mít počasí, lokace, nebo třeba nálada vašich dětí :)

Kdy budu mít fotky u sebe?

Fotky vám dodám co nejdříve. Vyhrazuji si na to 14 dnů, ale když je to možné, odevzdávám dříve :)

Je možné domluvit focení o víkendu?

Je, ale focení o víkendu jsou čím dál žádanější a termínů není nekonečno (a já bych některé ráda strávila i mimo práci), a proto je víkendové focení s příplatkem.

Mám se na focení nějak připravit?

Nemusíte, pokud nechcete. Vůbec nic od vás neočekávám. Pokud jste však nervózní a připravit se chcete, nebojte, rozhodně nejste jediní! Poté, co si domluvíme termín, získáte přístup do „klientské sekce“, tam si můžete přečíst tipy, jak se na focení připravit, pokud vy sami budete chtít.

Nemám s focením zkušenosti, nejsem fotogenický/á. Co s tím?

To vůbec nevadí! Nebojte se. Já od vás rozhodně nic nečekám, nemusíte nic „umět“. Jsem zvyklá fotit lidi, kteří nemají s focením žádné zkušenosti, a zatím byli všichni s výsledkem spokojeni. Čím víc se uvolníte, tím líp, tak si prostě přijďte užít nový zážitek a třeba si před objektivem i trochu zablbnout. A já vám slibuju, že udělám všechno, co je v mých silách, abyste se cítili dobře a zařadili se mezi spokojené zákazníky! :)

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Není nic jednoduššího, než mi napsat a zeptat se! Nebojte, žádný dotaz není hloupý nebo trapný, každý máme své vlastní obavy a zeptat se můžete opravdu na cokoliv :)

Sledujte mě na Instagramu @jonanovak_photo