O mně

Jsem Jona, vlastním jménem Johana Novak, a jsem fotografka lidí a věcí. Pokud spolu půjdeme fotit, můžete se těšit na usměvavou holku, která s vámi vše ráda předem probere, klidně i do těch nejmenších detailů, aby se vám pak při focení mohla věnovat naplno.

Ráda si u focení povídám a poznávám vás nejen skrze hledáček. Také se občas nechávám vyfotit, a tak si umím představit, jak se před objektivem asi cítíte. I proto se snažím, aby bylo každé focení především příjemným zážitkem pro všechny zúčastněné.

Ráda vám pomůžu s pózami a ještě raději zachytím nehrané okamžiky, momenty, kdy nepózujete a jen tak jste.

Jako spousta fotografů i já jsem začala fotit už v útlém dětství s taťkou na kinofilm. Nerozuměla jsem tomu, co dělám, ale věděla jsem přesně, co chci vyfotit. Všechno! Fotka mě pak v různých podobách prováděla celým životem, i tím pracovním, ale dlouho jsem jí nevěnovala pozornost a brala ji jen jako součást práce, ne jako základní kámen, na kterém stavět.

Až do roku 2019, kdy jsem opustila marketingový korporát, vydala se na volnou nohu a konečně se začala věnovat focení naplno. Nejprve jsem pokračovala ve focení jídla a produktů, ale vše do sebe definitivně zapadlo o rok později, kdy jsem začala fotit lidi. Od té doby cítím, že jsem v životě přesně tam, kde mám být. Za foťákem. S vámi.

Ženy za objektivem

Vytvořila jsem komunitu Ženy za objektivem, která sdružuje, propojuje a prezentuje fotografky z Česka a Slovenska. Naším cílem je prolomit bariéry mezi profesionálkami a otevřít nové možnosti pro všechny ženy, které nadšeně fotí. Nevěříme na konkurenci, spojuje nás touha tvořit, zaznamenávat krásy světa, chuť se učit i informace předávat. Na sociálních sítích nás najdete pod nickem @zenyzaobjektivem, máme Instagram, FB stránku i skupinu, a v neposlední řadě web a blog na www.zenyzaobjektivem.cz. Pořádáme i různé offline srazy, fotoprocházky a další akce.

Chcete se dozvědět víc?
Sledujte mě na Instagramu @jonanovak_photo