Zažít a zachytit. Tady a teď.

Jsem Jona. To je zkratka od Johany. Johana Novak, těší mě.

Kdo jsem? Možná lehce naivní člověk, který věří, že je na světě dost místa pro všechny, a dost prostoru, abychom si všichni žili po svém. Klíčová slova pro mě jsou svoboda, autenticita, komplexita, rovnoprávnost, změna. Jsem žena, máma, manželka a fotografka.

Život počítám na zážitky. Miluju chvilky, kdy si dokážu vychutnat tady a teď. To je nejčastěji s rodinou, na cestách, nebo třeba při běhu. A samozřejmě při focení. Baví mě poznávat svět okolo sebe i fungování člověka jako takového. Skrze hledáček, i mimo něj. Ráda zdolávám všelijaké výzvy, které mi přijdou přirozeně do cesty, a toužím se neustále posouvat vpřed.

Chcete fotky?

Pár fun factů o mně

  • Jsem vdaná, ale svatbu jsem neměla. Papíry jsme vyřešili kvůli narození dcery v covidové éře. V šestinedělí jsem obrečela, že se to rozkřiklo, což nebylo v plánu, a že o svatbu přijdu, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Po Vánocích dalšího roku jsme se zasnoubili a na září 2024 plánujem pořádnou veselici se vším všudy :) Jen tak nějak hodně po našem. Protože můžem.
  • Za nejkouzelnější svět, považuju ten z Harryho Pottera, ale svoje dítě bych do Bradavic neposlala. Na stupnici od 1 do 10 miluju Harryho Pottera na 9 a 3/4, a jako malá jsem byla přesvědčená, že nejlepší je Nebelvír. No, čím jsem starší, tím víc vnímám, že ve Zmijozelu by mě možná ocenili víc.
  • Mám komplikovanej vztah s vlastníma emocema. I proto tak ráda fotím svatby, kde jich je tolik! Protože v těhle tady a těch to s váma prožívám, a když vám pak sestavuju galerie, mám pocit, že to má všechno smysl.
  • Nejsem párty animal. Už pár let nepiju, neumím trik se špičatým kloboukem a na ministerstvu švihlé chůze bych se styděla. Zas ale umím slova ke znělce Big Bang Theory, což se hodí. Akorát že vůbec.
  • Zaručeně mě rozesměje: Did you put your name in the goblet of fire, Harry? Dumbledore asked calmly.
  • Zaručeně mě rozbrečí: na obrazovce skoro všechno, od dojemných filmů až po reklamu na Hyundai (jo, to se fakt stalo!). Jakmile si pláknu u vaší slideshow, vím, že mám hotovo :D

Celé je to o vás a vašem zážitku

Fandím každému, kdo si svůj svatební den udělá po svém. Pravděpodobně mě nejednou uslyšíte říkat něco jako "v pořádku, je to váš den!". Protože z celého srdce věřím, že váš svatební den by měl být váš, se vším všudy a bez jakýchkoliv kompromisů.

Nemám žádná kritéria na to, jak má svatba vypadat. Je mi jedno jestli jste dva a papíry jste si vyřešili jindy, jinde, nebo jestli je vás 10, na svatbu jedete metrem, cestou koupíte hostům kafe a po obřadu dáte max nějakou tu skupinovou fotku a pá. Nebo jestli máte 150 hostů a dodržujete naprosto všechny tradice. Anebo jestli na svatbu přijdete v kostýmech. Budu tu pro vás a s chutí váš den zachytím, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ svatby, elopementu nebo rituálu. Přeju si pro vás jediné - ať je to vaše se vším všudy.

Díky svatbám jsem si uvědomila, že raději zachycuju skutečné chvíle a zážitky než běžná pózovací focení, a tak vás nenechám stát před foťákem jen tak ani na nesvatebním focení. Proto se do všech svých focení snažím dostat víc, než jen to, že vás nějak napózuju, a kdybych si mohla vybrat, ze všeho nejradši vás budu fotit u vás doma.

Zní to dobře? Domluvte si focení

Příběhy vypravím obvykle pomocí fotek, tak tady je pár těch, na kterých jsem pro změnu já. Z rodinných albíček a z našich focení od kamaráda a fotografa Honzy Martince.

IMG_413596233416_10160074689541164_5261643269007212544_njohanka-michal-neri_honzamartinec_0077neri_family_prague_honzamartinec_0057johanka-michal-neri_palmovka_honzamartinec_0006
johanka-michal-neri_honzamartinec_0051neri_family_prague_honzamartinec_0016neri_family_prague_honzamartinec_0053